Захист національної державності

Один з найважливіших пріоритетів СБУ – захист державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу. 

Основне джерело загроз національній державності України – загарбницька політика кремлівського режиму.

Російське воєнне вторгнення в Україну супроводжується агресивною підривною діяльністю ворожих спецслужб. Інспірування терористичної діяльності, зазіхання на конституційний лад, спроби розпалювати конфлікти на релігійному ґрунті, пропаганда сепаратизму – актуальні загрози українській державності в умовах війни.

Масштабну роботу підрозділи захисту національної державності СБУ проводять для блокування проросійських рухів в нашій країні. За задумом кремля вони мали стати п’ятою колоною, на допомогу якої розраховували окупанти.

Вперше за роки незалежності України СБУ разом з іншими правоохоронними органами провела безпрецедентну роботу для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства УПЦ. Церковне середовище виявилося ідеальним полем для ворожої резидентури. Було викрито низку священників, котрі виправдовували російську агресію та розпалювали міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Були й ті, хто безпосередньо співпрацював з окупантами та навіть коригував ворожий вогонь.

Не менш важливий напрям – викриття та притягнення до відповідальності колаборантів, у тому числі причетних до організації та проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованій території України. Багато з них уже понесли заслужене покарання.

Підрозділи захисту національної державності також викривають іноземців, що втручаються у внутрішні справи України, посягають на її територіальну цілісність, інспірують сепаратистські настрої. Заборонено в’їзд на територію нашої держави сотням іноземних політиків, пропагандистів, та інших діячів. Більшість із них – громадяни держави-агресора, які у своїй публічній діяльності виправдовують розв’язану кремлівським режимом війну.


Новини по темі

Всі новини