Досудове розслідування

До підслідності слідчих CБУ законодавством віднесено чіткий перелік кримінальних правопорушень. Йдеться про злочини, які можуть завдати великої шкоди державній безпеці.

Це, зокрема, розслідування шпигунства, державної зради, колабораційної діяльності, посягання на конституційний лад і територіальну цілісність України, воєнних злочинів, розголошення державної таємниці, злочинів терористичного характеру тощо.

На слідчих СБУ покладається велика відповідальність з розслідування злочинів під час війни. Зокрема, вони розслідують десятки тисяч кримінальних проваджень, пов’язаних з російською воєнною агресією проти нашої країни.

Буча, Ірпінь, Бородянка, Гостомель, Ізюм, Херсон, Балаклія… Кожен звільнений від загарбників населений пункт відкривав світові численні нелюдські злочини окупантів. Уже в перший рік повномасштабної війни слідчі СБУ розслідували понад 20 000 кримінальних проваджень за ознаками порушень російськими окупантами законів і звичаїв війни.

Весь цей масив злочинів документується не лише для українського правосуддя, а й для міжнародного.

Слідчі СБУ мають чималий досвід роботи в складі міжнародних слідчих груп. Один з прикладів – розслідування за фактом збиття над Донецькою областю України пасажирського літака, що виконував рейс MH-17. У листопаді 2022 року Окружний суд міста Гаага засудив до довічного позбавлення волі трьох виконавців злочину. Це рішення суду стало можливим завдяки тривалій і кропіткій роботі десятків слідчих та прокурорів.

Нині слідчі СБУ невпинно працюють, аби за скоєні злочини перед Міжнародним кримінальним судом постали не тільки безпосередні їх виконавці, а й військовополітична верхівка держави-агресора.


Новини по темі

Всі новини