У Дніпрі блоковано масштабну контрабанду психотропних речовин з Євросоюзу (відео)

Служба безпеки України блокувала поштовий канал контрабанди психотропних речовин із однієї з країн Бенілюксу.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що до складу угруповання входили мешканці обласного центру, які поставляли гуртові партії наркотиків з ЄС. Психотропи замовлялися через інтернет у постійного реалізатора заборонених препаратів. За наявною інформацією, щомісяця на адресу наркодилерів надходило у середньому чотири посилки з психотропними речовинами, зокрема MDMA, LCD. Зловмисники реалізовували психотропи на території Дніпропетровського регіону через розгалужену мережу дилерів з використанням ботів в інтернет-месенджерах та служб кур’єрської доставки.

     

Правоохоронці затримали організатора наркобізнесу під час отримання одного з чергових поштових відправлень, в якому знаходилось понад 200 пігулок, що містили особливо небезпечні психотропні речовини.

Під час низки обшуків у фігурантів справи також було виявлено нарколабораторію, яку зловмисники організували у звичайній квартирі багатоповерхового будинку, повністю забезпечивши її необхідним обладнанням, системою вентиляції та клімат-контролем. У приміщенні вони налагодили повний цикл нарковиробництва. Вирощували марихуану у теплиці, висушували, подрібнювали та розфасовували у пакети для продажу.

У помешканнях фігурантів правоохоронці виявили спецобладнання для вирощування наркотичних речовин, понад 2 кілограми марихуани, галюценогенні гриби, оксібутират натрію, підроблені паспорти для отримання поштових замовлень, телефони та комп’ютерну техніку, що використовували у протиправній діяльності.

     

У межах відкритого кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру фігурантам справи за ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) та ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Операція з викриття організаторів контрабандного каналу проводилася під процесуальним керівництвом прокуратури області.