Хараберюш Олександр Іванович 13 жовтня 1977 – 31 березня 2017

Хараберюш Олександр Іванович

Полковник

Олександр Хараберюш народився 13 жовтня 1977 року в Донецьку.

Після школи закінчив Донецький інститут внутрішніх справ, два роки служив у відділі карного розшуку місцевої міліції, однак його мрією була робота в СБУ. Їй він присвятив майже 17 років свого життя. 

Він пройшов шлях від оперативного співробітника-початківця до заступника начальника головного відділу контррозвідки донецького Управління СБУ. 

Був доктором юридичних наук, автором науково-практичних публікацій, кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу, займався боксом, підводним плаванням, грав на гітарі та акордеоні.

Полковник Хараберюш координував виконання спецоперацій із протидії розвідувально-диверсійним групам ворога на сході.

31 березня 2017 року о 8:30 ранку в центрі Маріуполя відбувся теракт. Терористи підірвали автомобіль, встановивши під водійське крісло радіокеровану магнітну міну, Олександр загинув.

СБУ затримала особу, підозрювану у закладанні вибухівки під машину офіцера. 

За життя Олександр був нагороджений багатьма відомчими медалями за доблесть, мужність і відвагу. Мав відзнаки від Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, медаль «За оборону Маріуполя». 

За особисту мужність і самовіддане служіння Президент України нагородив полковника Олександра Хараберюша орденом «За мужність» І ступеня (посмертно).

У Олександра залишилися дружина та дві доньки.