Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Історія Центру

Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів – підрозділ Служби безпеки України, який виконує завдання із припинення терористичних актів та дій, які загрожують безпеці держави, звільнення заручників, захоплення небезпечних злочинців, захисту учасників кримінального судочинства, працівників судів та правоохоронних органів, членів їх сімей.

Історія Центру:

23 червня 1994 року – Указом Президента України № 335/94 в складі Центрального Управління СБ України на базі Служби «С» створено Управління «А» і відповідні підрозділи в регіональних органах СБ України.

Відповідно до Указу Президента України від 16 липня 1996 року № 570/96 Управління «А» СБ України реорганізовано в Управління боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБ України.

27 грудня 2005 року – Центр спеціальних операцій по боротьбі з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів став правонаступником Головного управління.

 

Основні завдання:

-       припинення терористичних актів,  та протидія незаконним збройним формуванням, терористичним організаціям, розвідувально-диверсійним групам іноземних держав;

-       забезпечення проведення співробітниками СБ України оперативно-розшукових, контррозвідувальних заходів, процесуальних дій;

-       участь у здійсненні державної охорони органів державної влади України та посадових осіб, а також забезпечення безпеки працівників СБ України, органів системи Управління державної охорони України та їх близьких родичів;

-       сприяння в межах компетенції СБ України забезпеченню режиму воєнного та надзвичайного стану в разі їх оголошення.

-       Система підрозділів «А», яка складається з Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів та регіональних відділів, які перебувають у стані постійної готовності до виконання покладених на них основних завдань, а також підрозділів забезпечення.

Завдяки професійним діям офіцерів спецпідрозділу  під час охорони ними дипломатичного представництва України в Республіці Ірак вдалося уникнути тяжких наслідків під час нападів з використанням вибухових пристроїв, зокрема на кортеж машин посольства, підриву поблизу диппредставництва автомобіля, обстрілів установи з автоматичної зброї.

Під захист спецпідрозділу беруться учасники кримінального судочинства (працівники судів, свідки, які проходять по справах, що належать до компетенції СБУ, інші особи, рішення про охорону яких приймається органами прокуратури).

В районі проведення антитерористичної операції співробітники ЦСО «А» виконують покладені на них в межах компетенції завдання, зокрема  припиняють діяльність НЗФ, терористичних організацій, РДГ, проникають на захоплені терористами об’єкти, затримують та знешкоджують терористів, випереджаючи їхні дії, що можуть призвести до небезпечних наслідків, звільняють заручників тощо.

Девіз спецпідрозділу: «Життя - Батьківщині, честь - нікому!»

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Меладзе Людмила Вікторівна
детальніше
Меладзе Валерій Ілліч
детальніше
Захаров Артем Олександрович
детальніше

Переглянути повний список