Баранецький Руслан Федорович

Перший заступник Голови СБ України - керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України

Баранецький Руслан Федорович народився 5 липня 1971 року у смт.Кострижівка Заставнівського району Чернівецької області.

У 1993 році здобув технічну освіту у Чернівецькому державному університеті. У 1994 році закінчив Інститут підготовки кадрів Служби безпеки України, у 2000 році – Національну академію СБУ. У 2007 році закінчив Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича за спеціальністю правознавство.

Кандидат юридичних наук.

З 1993 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. За час служби у регіональному управлінні СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до начальника напряму.

З 2004 року працював у Центральному управлінні Служби безпеки України, де за десять років пройшов шлях від заступника начальника відділу до заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У червні 2019 року Указом Президента України №462/2019 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України.

Генерал-майор Руслан Баранецький за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Має низку відомчих відзнак та заохочень. За доблесть і самовідданість, виявлені при виконанні службового обов’язку, нагороджений відомчою відзнакою СБ України «Вогнепальна зброя».